Олія чайного дерева
Олія чайного дерева — ефірна олія, для виробництва якої використовують свіже листя чайного дерева або мелалеуки. Мелалеука (Melaleuka alternifolia) росте в тропіках й біологічно не пов'язана з Камелією китайською, листя якої є сировиною для популярного напою. Рослина відноситься до сімейства Миртових, а її найближчий родич — евкаліпт. Аборигени територій, де вона вільно зростає, використовували листя для компресів, цілющих напоїв, лікування шкірних захворювань, укусів комах та змій. У світі про олію чайного дерева дізналися у 1920 році, коли хімік Артур Пенфолд у науковій праці описав її антибактеріальні властивості. І вже за 20 років, під час Другої світової війни, вона була обов'язковим компонентом солдатських аптечок.
Ефірна олія чайного дерева - склад
У складі ефірної олії чайного дерева налічують більше сотні терпенів та їхніх похідних — терпинен, терпиніол, цинеол, пинен та ін. Ці біологічно активні речовини роблять її антисептичною: проникають у клітини вірусів та бактерій, руйнуючи їх зсередини. Сировиною для виробництва служить свіже листя рослини. Його переганяють з водяною парою, відокремлюючи цінний дистилят.
Властивості
Ефірна олія чайного дерева:
● одночасно антисептик, противірусний, антибактеріальний та протигрибковий засіб;
● також пов'язує токсини, прискорює потовиділення, прискорює відхаркування та знімає запалення;
● підтримує імунітет, збільшуючи активність лейкоцитів;
● знімає запалення під час захворювань сечостатевої системи;
● ефективна при гінекологічних захворюваннях;
● підтримує травлення, позбавляє від блювання, симптомів отруєння;
● знімає біль від артриту;
● освіжає дихання, знімає бактеріальний наліт у ротовій порожнині;
● стимулює роботу мозку у процесах запам'ятовування інформації, утримання уваги, освоєння нових навичок.
Застосування
Перед використанням олію чайного дерева розчиняють у базовій основі. Сумішшю можна змащувати шкірні ушкодження, обробляти слизову оболонку носа, робити масляні полоскання горла. Вона підходить для інгаляцій – 2 краплі на 0,5 л гарячої води. І для ванн – 3-4 краплі необхідно змішати з емульгатором (сіль, мед).
Запобіжні заходи
● не приймати внутрішньо;
● уникати потрапляння на слизові оболонки;
● не наносити перед виходом надвір